Telefon : 0538 542 84 00 | Email : info@gencsu.comTarih: 2.11.2020

Kış aylarında en çok tercih edilen uygulama ise petek temizleme işlemidir. Bu işlemin ne olduğundan biraz bahsetmek gerekirse peteklerin temizlenmesi işlemi kombiden daha fazla verim almak için yapılan bir uygulama olarak akıllara kazınmıştır. Günümüzde petek temizliğini yapabilen firmaların sayısı oldukça az ve bünyesinde bu türde işleri yapabilecek elemanlar barındıran firmalar son derece azdır. Bunun içindir ki firmamız Edremit petek temizleme sizin için en güzel ve en uygun bir şekilde peteklerinizin temizliği işlemini yapacaktır.
 
Peteklerin tıkalı olduğunu nasıl anlarım?
Eğer odanız eskiden ısındığı derecede o sene ısınmıyorsa ve daha fazla yakmanız gerekiyorsa maalesef ki petekleriniz kirlidir. Bir örnekle açıklamak gerekirse eskiden 55 derecede odanızın ısısı size normal geliyordu ve şu an 65 derecede yakıyorsanız ancak odaların ısınmadığını hissediyorsanız petekler tıkalıdır. Petekler tıkalı olduğu için gerekli derecede odaya yeterli ısı akışı sağlanmıyor ve bu sebepten ötürü odalar ısınmıyordur. Eğer gerekli seviyede ısı yetmiş olsaydı aynı derecede odalarınız ısınacaktı.
 
Petek temizleme işlemi doğalgaz ve kombi sisteminin kapımızı çalmasıyla evlerimize giren bir kavramdır petekleri temizletmekteki amaç ise doğalgaz faturasının daha az gelmesini sağlamaktır. Bu nasıl olacak derseniz kirli bir petek her zaman daha yüksek kombi derecesi demektir. Bunu biraz açıklamak gerekirse peteklerin kirli olması yani tıkalı olması içeride dolaşan sıcak suyun miktarını azaltacaktır. Kombide ısınarak peteklerdeki borular aracılığıyla eve yayılması gereken sıcaklık petekler tıkalı olduğu için minimum düzeyde kalacaktır. Sizde ev daha fazla ısınmadı diye kombinin derecesini arttırdıkça doğalgaz faturası daha da kabarık gelecektir. Ancak sizlerde diğer tüketiciler gibi petek temizliği işleminizi kış ayları tam anlamıyla kapımızı çalmadan yaptırırsanız hem faturanız düşecek hem de her ay yüksek fatura ödeme derdinden kurtulmuş olacaksınız. Bu işin en güzel yanı ise yüksek faturayı hava soğuk olduğu her vakit öderken petek temizliği için ücreti sadece bir kere ödeyecek olmanızdır.
 
Firmamız Edremit petek temizleme bünyesine katmış olduğu ve kombi işinde uzman elemanları sayesinde sizlerin de peteklerinin temizlenmesi işine taliptir. Bu işi son derece uygun ücrete ve son derece temiz bir şekilde halletmek isterseniz sizde bizlere ulaşabilir ve talebinizi iletebilirsiniz. Bizlere ulaşmanız için birçok yol mevcuttur.